Také se Vám nelíbí "nevyžádané" zprávy v této sekci? Věřte, že nikomu z nás a že se snažíme proti tomu dělat, co je možné.

Ne vždy je čas takové příspěvky okamžitě mazat. Proto děkujeme všem za trpělivost.


 

Titulek *
Jméno *
Email *
Zpráva *
Bezpečnostní kód * Kontrolní obrázekNačíst nový bezpečnostní kód
   
 

Jana Kociánová: Paspárky

Dobrý den chci se zeptat jak je to s pejskem na výstavě, když má pátý prst na zadních nohách. Moc děkuji 

úterý 25. říjen 2022

Pavlína Němečková: Dotaz na výstavu

Dobrý den, mám zájem si v budoucnu pořídít ČHP a chtěla bych se přijet podívat na toto plemeno na výstavu ale termín výstavy 17.9. mi nevyhovuje. Jsem z MS kraje a chtěla bych se zeptat jestli se ČHP budou vystavovat na Národní výstavě v Ostravě 1/2023?

Předem děkuji za odpověď a přeji všem dvounohým i čtyřnohým členům klubu všechno nej :-)

úterý 9. srpen 2022

František Vorel: přikřížení čuvače -odpověď

Sice jsem Vám odpovídal i v soukromém mailu na Váš soukromý mail, takže nevím, proč máte potřebu dávat ho i sem, ale zveřejním zde i svou odpověď, aby nevznikaly zbytečné dohady.

 

Vážený pane Müllere,

 

dovolím si Vás opravit ohledně mé opětovné snahy o oživení chovu přilitím krve.

 

Nebyla opětovná, protože poprvé a naposledy jsem ji veřejně projevil loni na výborové schůzi, kde také po deseti minutách skončila zamítnutím ostatních členů výboru. Jejich rozhodnutí respektuji a nehodlám o tom dál diskutovat.

 

S pozdravem

 

František Vorel

středa 9. únor 2022

jirimuller: přikřížení Čuvače

Vážený pane Vorle,

opětovně jsem zaznamenal vaší snahu o prosazení „oživení krve“ Slovenským čuvačem. V prvé řadě by se nejednalo o oživení krve, ale o přilití krve. Oživení krve znamená, že se  použije stejné plemeno z jiného prostředí (například odolné plemeno z hor se připustí na stejné plemeno v nížině). Váš návrh je přilití krve. Přilití krve je jednorázové připařování plemeníků zušlechťujícího plemene na původní populaci. V dalších generacích se opět používá čistokrevná plemenitba. Smyslem přilití krve je zlepšení některé vlastnosti.  To je trocha teorie z plemenařiny.

Slovenský čuvač v prvopočátku tvorby plemene ČHP sloužil pouze jako mateřský základ pro vytvoření dostatečného počtu jedinců pro plemenitbu. V dalších generacích se vybírali jedinci fenotypově odpovídající Hudsonskému psu. Byla snaha jedince se znaky Slovenské čuvače z chovu zcela vyřadit a stabilizovat genofond Hudsonského psa.

Přilitím krve Slovenského čuvače bychom se vrátili k počátkům tvorby plemene. Ano, přikřížením Čuvače rozšíříme genofond ČHP, ale nevíme, jaké negativní znaky se nám můžou do plemene ČHP dostat a jak nám to naruší již celkem ustálený genofond. Viděl jsem například v prvních generacích ČHP mnoho agresivních psů. Každou vl

pondělí 7. únor 2022

Dagmar: hledá se páníček

Dobrý den,

s těžkým srdcem a mokrou klávesnicí od slz, hledáme nového páníčka pro našeho žlutobílého 1,5 ČHP kamaráda , krásného, urostlého, zdravého. Důvodem je naše nedůslednost ve výchově, a možná jeho částečná dominantní povaha, která se teď obrací proti nám. Bohužel nemůžeme riskovat konflikt s našimi malými dětmi. Rozhodně není agresivní,  je přátelský a zvyklý na kažodenní náročný běh. Jen prostě chce být šéfem smečky a my to nedokážeme zvládnout. Kdo by mu chtěl být novým parťákem a kamarádem, prosím ho, ať se mi ozve.

Kontakt:

milerova.d@seznam.cz, 723 285 887

úterý 23. listopad 2021

 

Powered by Phoca Guestbook
   

Fotogalerie  

   

Přihlášení / Odhlášení  

   

Aktuální diskuze  

Odpovědí Předmět
1
18.05.2021 8:09  Obecné

6
19.09.2020 6:38  Obecné

0
15.09.2019 0:06  Obecné

Historie:   4h   8h   12h   24h
   
Copyright © 2023 Klub Českého horského psa. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.