Diskuze

Obecné

Obecné fórum
Anonymní přístup je zakázán. Musíte se Přihlásit nebo Registrovat
Poslední příspěvek
Diskuze  » Obecné  » prosba o radu
Eva Kociánová

Eva Kociánová
2 příspěvky
---
Lokalita:
Není
21.02.2017 20:30

prosba o radu

Všechny moc zdravím,

obracím se na vás, jakožto jistě zkušené majitele a chovatele tohoto nádherného plemene, s prosbou o radu. S přítelem bychom si rádi pořídili pejska Českého horského psa. Dostala se k nám však informace, že toto plemeno rozhodně není vhodné k dětem. Že je to pes pouze pro zkušeného pejskaře s pevnou rukou. Což jsou informace, které nás od našeho výběru poněkud odrazují. Ale jedná se o zkušenost pouze jednoho člověka s jedním psem. Proto se obracím na vás a prosím o upřímnou odpověď. Horáčka bychom sice moc chtěli, ale ne za každou cenu...Jen pokud by společné soužití udělalo šťastným jeho i nás.

Předem mnohokrát děkuji za reakce!
Eva
 
Jana Dršková

Jana Dršková
13 příspěvky
---
Lokalita:
Není
28.02.2017 00:03

Re: prosba o radu

Dobrý večer,
mohla bych se zeptat,kdo Vám toto řekl?-nemusíte veřejně,klidně do mailu...Nevím,co je společného na tom,že ČHP potřebuje pevnou ruku,s dětmi...Můžete mít"pevnou ruku",ale u ČHP je víc,když ho motivujete tak,aby to pro Vás chtěl udělat,ne že musí...Mám 2 fenky,prvňáka,chodí k nám děti z okolí a není problém-i když odchováváme štěňata a děti se na mimina sesypou...Je to o přístupu lidí-když se správně korigují psi i děti,tak dle mých zkušeností není problém...Koukněte například na stránky Lenky Čápové-Di-Le-Grej,s Calvinem dělají canisterapii...Kdyby jste měla další dotazy,nebo se chtěla podívat,jak se ČHP chová,tak mě kontaktujte a můžete se přijet nezávazně podívat...
S pozdravem Jana Dršková
CH.S.Plavská smečka
723 763 221
nanijanea@seznam.cz
https://www.facebook.com/plavskasmecka/?fref=ts
 
Lenka Čápová

Lenka Čápová
6 příspěvky
---
Lokalita:
Není
04.03.2017 19:47

Re: prosba o radu

Dobrý den,
když čhp s dětmi vyrůstá, pak je bere jako součást smečky a není s nimi problém. Pokud ovšem děti zná jen jako provokatéry, kteří na něho hází kameny a šťouchají klackem skrz plot, pak po nich skutečně půjde, asi jako každý pes. Je pravdou, že čhp potřebuje mnohem víc socializaci a musíte se mu v tomto ohledu věnovat víc než jiným plemenům, protože od přírody je spíš ustrašený, ale pokud to zvládnete, pak máte parťáka, kterého můžete vzít kamkoli a není s ním problém, protože je velmi přizpůsobivý. Určitě potřebuje důslednost, ale hlavně potřebuje motivaci. Čhp milují volnost, takže do městského provozu se příliš nehodí, pokud tedy nehodláte jezdit každý den do přírody a do lesa. Jsou to lovci, takže 100% poslušnost je skutečně potřeba. Spíš je asi potřeba si položit otázku, proč chci psa? Co od něj očekávám? Čhp je pro aktivní lidi, kteří rádi chodí do přírody. Jako bonus vám bude hlídat domeček, ale pokud chcete primárně hlídače, pořiďte si něco jiného. Je poměrně dobře cvičitelný, i když někdy to trvá déle, než si k pejskovi najdete cestu. Náš pes si vysloužil přezdívku tupé, deprimované hovado, protože na něco takového jsme u čhp nebyli zvyklí, jelikož jsme měli jen feny. Ale při dostatečné výdrži jsme nakonec cestu našli a cvičení a práce obecně ho začala bavit. Nyní s ním dělám canisterapii i záchranařinu a na cvičáku je také šikovný.
Je pravda, že na to aby byl čhp bezproblémový, potřebuje skutečného vůdce, na kterého se může spolehnout, který ho ochrání, nenechá ho napadnout, pak se nebude ani prát.

S pozdravem Lenka Čápová
 
Eva Kociánová

Eva Kociánová
2 příspěvky
---
Lokalita:
Není
18.03.2017 17:29

Re: prosba o radu

Dobrý den,
mnohokrát vám děkuji za velice cenné odpovědi! Jsou pro nás jako nalezený poklad.
 
Diskuze  » Obecné  » prosba o radu
   

Fotogalerie  

   

Přihlášení / Odhlášení  

   

Aktuální diskuze  

Odpovědí Předmět
1
18.05.2021 8:09  Obecné

6
19.09.2020 6:38  Obecné

0
15.09.2019 0:06  Obecné

Historie:   4h   8h   12h   24h
   
Copyright © 2022 Klub Českého horského psa. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.