Ostatni akce

BOBRHOR 2013

Podrobnosti

Na letošním výcvikovém táboře na šumavském Spáleništi byli čtyři ČHP. Pes Riky (Cedrik Myší díra) s Danou a Evou Kracíkovými + Pražský krysařík Krisík, fenka Bajka Cidova bouda Milana Pokorného a ten přivezl i své odchované štěně, teď již jeden a půlroční fenku Ailly z Hornerbergu půjčenou od Aleny Hrubé a i svého kavkazáka Tymijána a vystarostovanou sirotu Peggynu a konečně fenka Fler Hvězda Vysočiny zvaná Sára s Jitkou a Jardou Součkovými. Celkem tedy 7 psů a 5 páníčků.

Dana s Evou podnikaly s Rikym a Krisíkem tůry, na kterých se občas ztratily, ale nějaké to dobrodružství musí být ne? J Milan pilně cvičil s Ailly na cvičáku, Sára tahala paničku na lipenské cyklostezce na kole a jen Bajka a její zbylí kámoši z Horské smečky užívali rekreace. I když vlastně na lipenském korzu si také jako všichni ostatní odpracovali svoje při aportování klacků a vrhání se do vody a předvádění plaveckého umění zvědavým turistům. Tužili jsme se tam i my páníčkové. Na Marině jsme si půjčili dvě koloběžky, psy jsme zapřáhli a uspořádali jsme trénink a primitivní závody. Bylo to úžasné. Pejskové byli v sedmém nebi.

Večery byly ale pro nás náročné. Některým se protáhly až do ranních hodin. Ale to nic, museli jsme se přece zúčastnit také společenského života a hájit barvy chovatelů ČHP.

Zúčastnili jsme se psích dostihů, kde jsme Bouviery a Briardy deklasovali. V běhu jednotlivců byla v celkovém pořadí Sára druhá, Riky třetí, ze psů- kluků první. Předběhla nás jenom „maliňačka“. V párovém běhu skončila Sára s Ailly na krásném třetím místě. Následoval karneval a vědomostní test o psech. V testu skončila Dana na 2. místě, za veterinářkou o jeden bod. Dále jsme udělali „výstavu“, kde jsme předvedli jednotlivce, chovatelskou stanici, skupinu- fantazii se meze nekladli + nějaký ten psí kousek. Dana s Rikym a Krisíkem opět bodovala ve svlékací šou. Největší aplaus jsme ale sklidili v písničkové soutěži. Náš čechohorácký sbor byl jasně nejlepší, ale bouvieři vyhodnotili jako nejlepší svou prý vtipnou píseň o pojídání psů. „Dívám se dívám a ty spíš, v troubě se peče dalmatin“,… No dobře, byli domácí a bylo to vtipné… každé plemeno prošlo nějakou tou kulinářskou úpravou, přejme jim to. Druhé místo pro nás také dobré.

Prostě shrnuto: BOBRHOR 2013 byl skvělý.

Dodatek: Tu píseň, kterou jsme tam kolektivně složili jsme nazvali „Óda na Čechohoráka“.

Zpívá se na melodii písně Jaromíra Nohavici Tři čuníci

ÓDA NA ČECHOHORÁKA

1. Horský psi už jdou, trailem za sebou,

stopou táhnou sáně mushera sebou,

dálky neznají hory zdolají,

byli k tomu stvořeni a vesele si štěkají (a)

ref.: haf, haf, haf…..

2. Táta z Kanady, máma z Podtater,

žluto-černo-bílý zapřahá musher,

světový nejsou ale naši jsou,

získali si naše srdce pro povahu svou (a)

ref.: haf, haf, haf…..

3. Hlídat umějí, kousat neznají,

na cvičáku válí, srandu nezkazí,

vodu milují, ledy prolomí,

do všeho jdou po hlavě a pro páníčka dýchají (a)

ref.: haf, haf, haf…..

4. Český horský pes, ozdobou je měst,

půjde s vámi parkem, procouráte les,

Český horský pes, zažene vám běs,

Zažijete štěstí lásku nepoznáte děs (a)

ref.: haf, haf, haf…..

     

  Fotogalerie  

     

  Přihlášení / Odhlášení  

     

  Aktuální diskuze  

  Odpovědí Předmět
  1
  18.05.2021 8:09  Obecné

  6
  19.09.2020 6:38  Obecné

  0
  15.09.2019 0:06  Obecné

  Historie:   4h   8h   12h   24h
     
  Copyright © 2022 Klub Českého horského psa. Všechna práva vyhrazena.
  Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.