Zpráva předsedy sportovního klubu

24.3.2023      Milan Vodák      Sportovní klub      479

Zpráva předsedy sportovního klubu

Zpráva předsedy sportovního klubu

Dne 3. 9. 2022 jsem se zúčastnil schůze předsedů sportovních klubů organizovaných pod ČASS, ze které jsou důležité hlavně následující zprávy:

Dojde ke krácení dotací od NSA zhruba o dvě třetiny, přednost dostanou „velké sporty“, z toho pak plynou nižší příspěvky třeba na organizování závodů od ČASS a následně zvyšování startovného pro závodníky. ČASS se snaží přejít pod ČUKIS (Česká unie kolektivních a individuálních sportů) z důvodu vyšších dotací.

Došlo k neshodám vedení ČASS s některými kluby a následnému zrušení podzimních a zimních závodů v Lesné.

Došlo ke změně Závodního řádu s platností od 08/2022: některé kategorie byly rozděleny na ženy a muže, u některých kategorií bylo rozšířeno věkové rozdělení, v individuálních kategoriích byla určena maximální a minimální délka tažné šňůry, na straně jezdce nesmí být jakýkoliv pevný předmět (hák, karabina, kroužek).

Více na webu: https://www.mushing.cz/foto/web/21/soubory/zavodni-rad-08-2022-2-37.pdf

Byl schválen kalendář závodů na sezónu 2022/23 (https://www.mushing.cz/zavody).

V roce 2022 byl dokončen propagační film o ČHP určen prioritně pro informování novým zájemcům o ČHP. Děkuji za spolupráci při natáčení Voříškovým a Dočekalovým.

V případě zájmu bude provedena objednávka dresů nejenom pro členy SK ČHP. Aktuální cena dresů: krátký rukáv 535,-Kč, dlouhý rukáv 671,-Kč, kulich 293,-Kč. V případě zájmu zašlu emailem podrobné informace.

Všem závodníkům přeji úspěšnou závodní sezónu.

Začátek závodní sezóny 2022/23 v režii členů SK ČHP.

Závodní sezóna se tento rok již bez ovlivnění covidem rozjela naplno a hned první závod měl status MČR. Jednalo se o canicross a běžel se v Hluboké nad Vltavou v kempu Křivonoska 24. - 25. 9. 2022. Pro ČHP byl závod úspěšný. V kategorii žen vybojovala 1.místo Anežka Voříšková, 2.místo Libuše Blahoutová a na 4.místě se umístila Veronika Reichová. V kategorii mužů doběhl na 2. místě Milan Dočekal a v kategorii veteránů se umístil na 13.místě Honza Jirák.

Další závod se jel 8. a 9. 10. 2022 v Abertamech jako memoriál Jardy Svobody. V kategorii C1 se umístil na pátém místě Tomáš Voříšek a na devátém místě Milan Vodák. V kategorii SC21 se umístila na 15. místě Marie Prokopová a na 16. místě David Vodák. Celkový počet závodníků v této kategorii byl 28, takže konkurence byla početná.

Dne 15. a 16. 10. 2022 se konal opět již tradiční závod v Červeném Kostelci, zde se v kategorii C1 umístila na sedmém místě Sandra Hutařová. V kategorii SC21 dojela Katka Nedvědová na 10. místě. Canicross ovládla rodina Blahoutových a vezly si domů hned dvě zlaté medaile. Libuše zvítězila v kategorii žen a Tereza ve starších žácích.

Ve dnech 9. – 13. 11. se v německém Leipe konalo ME. V canicrossu se o reprezentaci našeho klubu postaraly opět Blahoutovy. Libuše se umístila na 19. místě a Tereza doběhla 17., oběma patří velká gratulace a dík za vzornou reprezentaci ČHP v mezinárodním prostředí.

Mimo SK ČHP startoval ještě Zdeněk Doležal a umístil se v kategorii BKJM na 2. místě.

Na závodě v Břežanech se jel 5. - 6. 11. 2022 mimo sprintu i MID (MČR) na trati dlouhé 13,5 km, ve kterém Tomáš Voříšek obsadil čtvrté místo. Ve sprintu v kategorii C1 získala Sandra Hutařová bronz a Marie Prokopová st. si dojela pro 12. místo v kategorii SC1. Mimo SK ČHP startovala také v kategorii MBKJ Marie Prokopová ml. a umístila se na 2.místě.

To je zatím vše ze závodů z kalendáře ČASS, které proběhly do uzávěrky Spřežení. Podzimní část sezóny bude završena již tradičně midem a sprintem v Bělči nad Orlicí.

Na závěr bych chtěl všem čechohorákům a jejich rodinám popřát krásné Vánoční svátky, vše nejlepší v novém roce a mnoho úspěchů nejen na závodních tratích.

Milan Vodák, předseda SK ČHP

Připojený soubor
Telefon kny9j6h      Telefon +420 602 547 689      E-mail predseda@ceskyhorskypes.cz