Závody

Informace z první části závodní sezóny 2016/17

Informace z první části závodní sezóny 2016/17.

Závodní sezóna začala pro zástupce individuálních disciplín 17-18. 9. 2016 závodem MAN MAT Canicros Okolohradce. Zde náš sportovní klub reprezentovala Markéta Hojná, která se na trati 4,3km  dlouhé ve dvou kolech umístila na 9. místě. Další závod, tentokrát už pro všechny kategorie muschingu, se konal 1 - 2. 10. 2016 v Hrobu u Teplic v Čechách. Zde bez účasti členů SK závodili s ČHP Ota Prokůpek, Zdeněk Doležal a Vanda Kmochová. Na běžeckém závodě ELEVEN Janovských, který se konal 29. 10. 2016, zvítězila na trati dlouhé 6 km Markéta Hojná se svojí fenou ČHP Bárou. Následoval 8 - 9. 10. 2016 v Abertamech Memoriál Jardy Svobody, který se jel na trati dlouhé 5 km za velké účasti závodníků SK ČHP. V kategorii BKJW(cyklistka a jeden pes) startovala Marie Prokopová ml. a umístila se na 10. místě, v kategorii BKJM(cyklista a jeden pes) se umístil Jiří Svoboda na 9. místě, Zdeněk Holub na 10. místě. V kategorii C1 (spřežení do čtyř psů) se umístil na 7. místě Milan Vodák. V kategorii SC11(koloběžka a jeden pes) na 4. místě Marie Prokopová a na 5. místě David Vodák. Dále se s ČHP účastnili Blanka Svobodová, Vanda Kmochová v C1 4. a 6. místo a v kategorii BKJM Ota Prokůpek 6. místo.

Číst dál: Informace z první části závodní sezóny 2016/17

Svatováclavské psí ježdění 2014

Tradiční závod psích spřežení doznal po roční odmlce mnoha změn.

• Vzhledem k revitalizaci lesoparku Štěpánka je změna i v místě konání - letos tedy v Kosmonosech v Autocampingu AMK Škoda
  • Závod je doudenní a uskuteční se o víkendu 27-28.9.2014
  • Závod se bude skládat ze tří etap - cca 5 + 2,5 + 5 km
  • Na pořádaní se podílejí členové dvou klubů - Klub ČHP a Musherklub Krakonoš
  • Závod byl vypsán pro všechny kategorie, tedy pro běžce, koloběžky, kola i káry.
  • Zazávodit si mohou v sobotu děti i příchozí na kratších tratích.

Svatováclavské psí ježdění 2012

V pátek 28.9. (státní svátek) na Sv.Václava se v Mladé Boleslavi uskutečnil další ročník závodů psích spřežení pořádaný Sportovním klubem Českého horského psa pod názvem Svatováclavské psí ježdění.

Závod byl vypsán pro všechny kategorie, tedy pro běžce, koloběžky, kola i káry. Zazávodit si mohou děti i příchozí Na kratších tratích si mohli zazávodit děti i příchozí.Výsledky a fotografie naleznete na stránkách závodu (http://zavody.ceskyhorskypes.cz).